Żyć pełnią życia, to żyć naturalnie

Żyć pełnią życia, to żyć naturalnie

Wyjdź na zewnątrz. Spójrz na niebo, na obłoki chmur. Popatrz na słońce. Poszukaj zarysu księżyca. Poobserwuj ptaki, jak wznoszą się do góry. Poczuj na twarzy podmuch wiatru, jego odświeżającą moc. Zauważ, jak delikatnie porusza gałęziami drzew. Poczuj zapach mokrej ziemi. Wciągnij głęboko powietrze, zabierz to wszystko do siebie. A potem oddaj to z wdzięcznością za piękno tego świata. Wyjdź na zewnątrz, zobacz to wszystko i jeszcze więcej, a wrócisz do Domu. Czerp z Natury i jej mądrości. 

Chwila dla Ciebie

A teraz zatrzymaj się. Zastanów się czy widzisz to wszystko? Czy czujesz to wszystko? Czy zachwycasz się cudem Natury? 

A teraz pochyl się nad sobą. Czy jesteś w zgodzie z Naturą? Czy widzisz jej cykle? Czy czerpiesz z nich inspiracje do swojego życia? 

A teraz obejmij siebie, tak jak objęłaby Cię matka. I wróć do Natury. Wróć na jej łono i idź za jej przewodnictwem. W Naturze znajdziesz ukojenie i odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. To tutaj będziesz całością i jednocześnie częścią czegoś większego. Czegoś niezwykłego.

Jesteś częścią Natury

Czym jest Natura? To Ty, ja, ludzie, rośliny, zwierzęta, woda, ziemia, niebo – cały ekosystem. Natura to miłość, życie, śmierć i odrodzenie. Natura to cykle. Rodzenia się i umierania. Natura to prostota życia, a jednocześnie niepojęta siatka wzajemnych zależności i relacji. Natura to Twoje i moje korzenie. Natura jest czymś pierwotnym, przejmującym, zachwycającym swoją różnorodnością. Natura to zrozumienie i akceptacja na przychodzące zdarzenia. Żyć pełnią życia, to żyć naturalnie. To życie, za którym czujemy tęsknotę. To życie, do którego trzepocze nasze serce. 

„W Naturze znajdziesz ukojenie i odpowiedzi na wszystkie pytania.
To tutaj będziesz całością i jednocześnie częścią czegoś większego. Czegoś niezwykłego.”

Odcinanie się od Natury, to nic innego jak zakopanie tej wiedzy gdzieś w głębokich odmętach umysłu. To szukanie odpowiedzi i sposobu na życie na zewnątrz, a nie w nas samych. A to w środku, w Twoim sercu, znajdują się najpiękniejsze i najtrafniejsze drogowskazy. Twoja wewnętrzna naturalna mądrość, sięga korzeniami głęboko w ziemię. Sięga do źródła, do Matki Ziemi. Wyciąga gałęzie do nieba, gdzie łączysz się z siłą słońca i cyklami księżyca. Poczuj, jak cały Wszechświat Ci sprzyja. Jak cudownie Cię prowadzi. 

Żyj pełnią życia. Żyj w zgodnie z Naturą. Żyj w zgodzie ze Sobą. Ja tak próbuje każdego dnia. A Ty?

Polecane Wpisy